Z deníku hledače světla - 5.kapitola

14. října 2016 v 11:06
ZÁŘÍ

27. září
Tak tohle snad nemyslí vážně! Je čtvrtek, ale zítra je státní svátek, takže jakoby pátek. Hlavně je poslední pracovní den v měsíci, vlastně i poslední den v kvartálu a nám v práci vypadne úplně celý server, na kterém funguje internetové bankovnictví pro klienty. Pracuji v oddělení zákaznického servisu a celý den od osmi ráno nedělám nic jiného, než že zvedám jeden drnčící telefon za druhým. Snažím se vysvětlit klientům, proč máme poruchu na serveru a proč nemůžou zadávat platby. Bohužel závada se odstranila až pozdě odpoledne. Polovina klientů už nemohla platby zadat a druhá polovina už odjela na víkend. Jsem z toho vzteky bez sebe, nejraději bych poslala našim technikům tikající vzkaz. A když tak vyčerpaná po celodenním stresu sedím pod zářivkovým světlem a tupě zírám do monitoru počítače, říkám si poprvé "mám já tohle zapotřebí???".
Celá věc má ještě dohru. To, co jsem si celý čtvrtek myslela, se o víkendu zhmotnilo v celodenní pobyt na toaletě. Teorie o psychosomatických nemocích funguje s děsivou přesností!
Z mého nadšení v červnu zbyla jen prchavá vzpomínka, kterou se v duchu hladím, když je mi nejhůř. Kolegyně mi už zase cvičí s nervy, i když to není takový beznadějný stav jako dřív. Teď už vím, proč se rozčilují. Já vím, že je zbytečné rozčilovat se na druhé a možná o to víc mi to vadí.
Návraty do práce po víkendu příjemně stráveném na chalupě nebo na výletu jsou čím dál těžší. Když v pondělí už od brzkého rána slyším kolegyni, jak pronikavým hlasem začně sprostě nadávat a stěžovat si, co jí o víkendu provedl partner a rodiče při nedělním obědě, mám dost! Snad abych jí poslala taky na alfu, třeba se zklidní a dojde jí, že štěká na nesprávný strom.
Jdu se alespoň přihlásit na Petrův nástavbový seminář, který by mi mohl pomoci se zase trochu srovnat. Koná se 20. a 21. října a jmenuje se "Jak na emoce".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama